Kup bilety

Jakub Pękalski

Machine Learning methods in Real Time Bidding

Jakub Pękalski, dyrektor Research and Data Engineering Holdingu Wirtualna Polska jest doktorem nauk chemicznych, magistrem matematyki i fizyki, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. W Wirtualnej Polsce zajmuje się wdrażaniem metod sztucznej inteligencji w produktach reklamowych, wydawniczych i pocztowych.

Przed rozpoczęciem pracy w WP był pracownikiem Polskiej Akademii Nauk, Princeton University oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Jest współautorem kilkunastu artykułów naukowych w międzynarodowych czasopismach. Kierował projektami badawczymi skupionymi wokół rozwijania algorytmów symulacyjnych oraz zastosowania sieci neuronowych do rozpoznawania obiektów trójwymiarowych. Poza Polską doświadczenia zbierał w projektach naukowych w Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i na Białorusi.

warsztaty i wystąpienia

• Prelekcja