Piotr Sobczyk

Piotr Sobczyk pełni funkcję dyrektora odpowiedzialnego za dane oraz sztuczną inteligencję w Orange Polska. Jest orędownikiem demokratyzacji narzędzi i umiejętności w zakresie robotyzacji oraz zaawansowanej analityki, aktywnie wspierając tworzenie społeczności.

Od ponad trzech lat stoi na czele programu transformacyjnego w Orange, którego celem jest stworzenie organizacji skoncentrowanej na danych i sztucznej inteligencji.

Piotr jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera z dziedziny IT, Robotyzacji i Automatyzacji, Szkoły Głównej Handlowej oraz IESE Business School Uniwersytetu Navarra gdzie zdobywał wykształcenie z zakresu zarządzania.

Wolny czas spędza rozwiązując z córką i synem wyzwania matematyczne lub aktywnie, uprawiając tenis, crossfit oraz jeżdżąc na snowboardzie